Imperium Prunum 2018 gotowe do drogi.

Imperium Prunum już rozlane. Wszystkie butelki – o pojemności 375 ml – zakapturkowane (tak, tym razem piwo jest chronione kapturkiem termokurczliwym zamiast lakiem), kartoniki złożone, a piwa do nich zapakowane. Wniosek jest jeden. Od dziś Imperium Prunum rusza w Polskę, aby do końca tygodnia trafić do sklepów i by miłośnicy porterów mogli wznieść nim toast 20 stycznia w Święto Porteru.
Imperium Prunum 2018
Jesteśmy na ostatniej prostej przed premierą Imperium Prunum 2018, podajemy więc kilka ważnych informacji.

Ilość

Od razu po ciepłym przyjęciu pierwszej warki IP podjęliśmy decyzję, że uwarzymy tego piwa więcej. Jednak, gdy piliście pierwszą warkę, druga już leżakowała. Zatem pierwsze efekty naszych działań widać w tym roku. Piwa są dwie warki, czyli dwa razy więcej niż do tej pory. Będzie zatem bardziej dostępne niż w latach poprzednich.

Butelka

Podobnie jak w przypadku Barlow Sorbus, Imperium Prunum zostało rozlane do butelki o pojemności 375 ml. Zmniejszenie objętości to podkreślenie degustacyjnego charakteru imperialnego porteru oraz skutkuje jeszcze większą ilością jednostkową piwa.

Beczki

Większa ilość piwa pozwoliła nam na to, by rozlać zdecydowanie większą ilość beczek. Rozlaliśmy ich 52, pojawią się w wielu pubach, zarówno w wielkich miastach, jak mniejszych ośrodkach już w Święto Porteru. Miejsc oferujących IP z beczki szukajcie w ramach wydarzeń Dnia Porteru.

Dostępność

Piwo ruszy do sklepów w tym tygodniu. Najpierw trafi do hurtowni dystrybuujących nasze piwa w sieci sklepów specjalistycznych. Z czasem trafi także do sklepów sieciowych. Będzie to Makro, ale także Carefour i Intermarche. Obecność Imperium Prunum w sieciach pozwala nam na sprawną i szeroką dystrybucję zwłaszcza w mniejszych miastach.

Cena

Cenę Imperium Prunum sprzedawcy ustalają sami. Browar nie ma na to wpływu. Ostatni rok poświęciliśmy na to, żeby wypracować taki model współpracy z sieciami, aby uzyskać zapewnienie, że nie będą sztucznie windować ceny.


Wychodząc naprzeciw problemom z dostępnością lub manipulowania ceną Imperium Prunum, postanowiliśmy, że jednego dnia tygodnia, będziemy realizowali sprzedaż detaliczną (paragonową, za gotówkę) w siedzibie browaru. Sprzedaż taka realizowana będzie do wyczerpania zapasów Imperium Prunum 2018, w piątki (pierwszy raz 19 stycznia), w godzinach 8:00-15:00. Cena butelki IP w browarze będzie wynosić 25 złotych.


Mamy świadomość, że takie rozwiązanie nie jest idealne, jednak na chwilę obecną to jedyny sposób sprzedaży bezpośredniej jaki możemy zaproponować. Informujemy także, że sprzedaż w browarze będzie realizowana wyłącznie na miejscu. Nie będzie realizowana za pośrednictwem poczty, czy kurierów. Niestety, wysyłkowa sprzedaż piwa w świetle wyroku NSA z dnia 16 grudnia 2016 roku jest nielegalna.
 

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???