ZULA

kolejny single hop na polskim chmielu

Jest nam niezmiernie miło przedstawić kolejne piwo, w którym chcemy zaprezentować zapomniane (a może nieodkryte) odmiany polskiego chmielu.

Po Oktawianie, który prezentował chmiel Oktawia przyszedł czas na Zulę, która ma zaprezentować walory chmielu o tej samej nazwie!

Zula to siostrzany chmiel Jungi. Powstał na skutek poszukiwania supergoryczkowych odmian polskich. Niestety – a raczej „stety” – Zula zamiast dawać goryczkę postanowiła pójść własną drogą i zaczęła czarować złożonym aromatem owoców i oraz delikatnych cytrusów. Spowodowało to, że koncernowa „kariera” tej odmiany chmielu zakończyła się nim zdołała zacząć. A sam chmiel nie upowszechnił się jako odmiana przemysłowa.

Na szczęście siła rzemiosła to nie uprzemysłowienie, ale przede wszystkim ludzie bez reszty oddający się swojej pasji. Dzięki takim ludziom jak Paweł Piłat z PolishHops Zula przetrwała w chmielnikach, a my możemy korzystać z niej w naszych piwach. Dzięki takiej współpracy możemy ten chmiel zachować od zapomnienia, pokazać, że jest częścią naszego piwowarskiego dziedzictwa, a nade wszystko warzyć z nim lekkie, złożone i doskonałe na letnią pogodę piwo! W Zuli znajdziemy aromat brzoskwiń, delikatne nuty mandarynki oraz czerwonych, dojrzewających w letnim słońcu czerwonych owoców!

Prezentujemy zatem piwo, które w smakowity i pijalny sposób pokazuje, że Polacy nie gęsi i swój chmiel mają, a jednocześnie doskonale pasuje na upalną letnią pogodę łącząc szlachetność klasycznych europejskich odmian chmielu z owocowym twistem wprost z Lubelszczyzny.

 

Piwa w serii single hopów na polskich chmielach mają ekstrakt 11 blg i zawartość alkoholu na poziomie 4,8%. Dostawcą chmielu odmiany Zula do naszego piwa jest PolishHops.

Zula dostępna w akcji realizowanej w sklepach sieci Żabka!

 

Świetna pijalność i złożony bukiet chmielu Zula

Ekstr. 11% wag. 4,8% alk.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

Metoda warzenia: tradycyjna, dolna fermentacja,

Pasteryzacja: tak,

Filtracja: nie,

Gatunek: pils chmielonych chmielem Zula,

Barwa: słomkowa, delikatnie opalizująca,

Opakowanie: butelka 500 ml.

 

ZULA – kolejny single hop na polskim chmielu

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???