Zbadaj piwo i powietrze

W laboratorium Kormorana

Zapraszamy piwowarów i firmy z branży spożywczej do skorzystania z usług grupy badawczej Browaru Kormoran. Na zlecenie wykonujemy fizykochemiczną analizę parametrów piwa i badania mikrobiologiczne powietrza.

Warzysz piwo w domu, albo masz niewielki browar? Chcesz się dowiedzieć, jakie parametry ma Twoje piwo? Zleć badanie w specjalistycznym laboratorium Browaru Kormoran (szczegółowa oferta wraz z ceną w załączniku i formularz zlecenia). Bez ponoszenia kosztu zakupu sprzętu, bez zatrudniania wyspecjalizowanej kadry, otrzymasz precyzyjne wyniki dotyczące:

  • zawartości alkoholu,
  • zawartości ekstraktu pozornego, rzeczywistego i ekstraktu brzeczki podstawowej (od 0 do 30 °BLG) oznaczanej metodą densymetryczną,
  • gęstości,
  • kaloryczności,
  • wartości goryczki oznaczanej metodą spektrofotometryczną,
  • wartości pH oraz kwasowości ogólnej oznaczanej metodą potencjometryczną,
  • barwy oznaczanej metodą spektrofotometryczną.

Pytania i oferty dotyczące analizy fizykochemicznej piwa należy kierować do Marty Terlikowskiej (m.terlikowska@browarkormoran.pl, tel. 882 133 800)

W laboratorium Browaru Kormoran na zlecenie przeprowadzamy też badania mikrobiologiczne powietrza (szczegółowa oferta wraz z ceną w załączniku):

  • liczby drobnoustrojów tlenowych mezofilnych,
  • liczby pleśni i drożdży.

Regularnie wykonywana analiza jakości powietrza pozwala na kontrolowanie stanu higieny w zakładzie produkcyjnym. Próbki pobieramy metodą zderzeniową w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta. Pytania i oferty dotyczące badań mikrobiologicznych należy kierować do Dagmary Gliniewicz (d.gliniewicz@browarkormoran.pl, tel. 600 305 614)

Analiza przeprowadzana jest w laboratorium Ośrodka Badawczo-Rozwojowego przy Browarze Kormoran (ul. Sikorskiego 2, Olsztyn). Nasi pracownicy posiadają stosowne wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej, regularnie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez szkolenia. Na co dzień prowadzą badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne na potrzeby Kormorana.

Oferta OBR Browar Kormoran – pobierz

Formularz zlecenia – pobierz

Z laboratorium Kormorana

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???