RateBeer.com

– nagrody, ale przede wszystkim okno wystawowe

Połowa lutego, a za oknem pogoda wiosenna – deszczyk i kilka stopni powyżej zera. Śmiało można powiedzieć, że zima w tym roku zawiodła na całej linii…
Nie zawiódł nas natomiast RateBeer, który tradycyjnie cały tydzień odsłania kolejne rankingi począwszy od najlepszych debiutantów, przez sklepy, tapy, aż do najlepszych piw w stylach.
Ponieważ nie zaliczamy się do debiutantów, bo na rynku funkcjonujemy już ponad ćwierć wieku pierwsze dni RateBeero’owych rankingów spędziliśmy trzymając kciuki za nową falę polskiego piwowarstwa oraz kibicując najlepszym piwnym miejscom w kraju.
Jednak, gdy wczoraj (13 lutego) pojawiło się zestawienie najlepiej ocenianych piw „według stylów” [https://www.ratebeer.com/ratebeerbest/2019/best-by-style] emocje były większe, bo stanowiły nie tylko konsumencką ocenę naszej pracy, ale były też formą porównania polskiego i światowego piwowarstwa.

Tym bardziej cieszymy się, że w zestawieniu wszystkich piwnych stylów nasze piwa zostały zauważone aż 5 razy!!!
W kategorii witbier (belgian white ale) drugie miejsce zajął Witbier z Podróży Kormorana. Tym samym potwierdził, że wciąż utrzymuje się na topie wśród piw pszenicznych warzonych w stylu belgijskim.
Wśród piw bezalkoholowych i o niskiej zawartości alkoholu na trzecim miejscu uplanowało się 1na100. To dla nas wielki powód do radości, że piwo o zawartości alkoholu na poziomie zaledwie 1% może mieć taką siłę rażenia 😉
Także na trzecim miejscu podium w kategorii piw specjalnych z alternatywnymi składnikami słodowymi uplasował się Kłos Wielozbożowy. Naszym zdaniem sukces tego piwa to fuzja lokalnych odmian pszenicy i chmielu citra. A czy tęsknicie za Kłosem lub inną wariacją na temat americam wheat?
No i na koniec dwie największe armaty i nie mamy to na myśli pierwszych miejsc w swoich kategoriach, ale także fakt, że to piwa imperialne. W kategorii braggot bezakonkurencyjne okazało się Terra Donum, w którym miodowe cechy uzupełnione zostały przez czarny bez i kawę zbożową. Swoją supermację w kategorii porterów bałtyckich potwierdziło Imperium Prunum. Połączenie imperialnego porteru bałtyckiego i wędzonej śliwki wprowadziło to piwo na pierwsze miejsce już w roku debiutu i pozwala mu tam pozostać do dnia dzisiejszego!

Poza piwami z Browaru Kormoran na medalowych miejscach znalazło się także wiele innych polskich browarów i warzonych w nich piw. Wśród nagrodzonych znalazły się także browary: Browar Stu Mostów, Fortuna/Grodzisk, Spółdzielczy, Brokreacja, Beer Bros, Nepomucen, Przystanek Tleń, Trzech Kumpli, Jan Olbracht Rzemieślniczy, Profesja, Pinta, Łańcut, Widawa, Artezan, Olimp i Szałpiw. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???