Prawdziwego mistrza

poznaje się po tym jak broni tytułu…

Nasze piwa zdobyły medale na Profesjonalnym Konkursie Piw GOOD BEER 2021

 

Wczoraj wieczorem miała miejsce uroczysta gala Polskiego Kongresu Browarniczego, którego najważniejszą częścią było wręczenie medali w Profesjonalnym Konkursie Piw Good Beer.

Good Beer to konkurs, w którym udział biorą wszystkie piwa oferowane na polskim rynku – zarówno te warzone w polskich browarach, jak te na terenie naszego kraju dystrybuowane. Ocenę konkursową przeprowadzają profesjonalni sędziowie piwni, którzy mają wieloletnie doświadczenie w ocenie piwa.

Sam konkurs oddaje obraz polskiego rynku piwa. Część kategorii jest samodzielna, a w części jeden komplet medali przyznawany jest dla całych rodzin piw (porterów, czy piw pszenicznych), co dodatkowo zaostrza rywalizację.

Z tym większą satysfakcją chcemy podzielić się z Państwem radością, że nasze piwa zostały zauważone i zdobyły medale:

Brązowy medal w kategorii Ciemny Mocny Lager zdobył Irish Beer.

Browar Kormoran -Irish Beer

W kategorii, która objęła wszystkie Piwa Pszeniczne (hefewiezen, witbier, weizenbock) – medal srebrny przyznany został Kormoran Witbier.

Browar Kormoran - Witbier

Natomiast w prawdziwym starciu wagi ciężkiej – rzec można królewskim pojedynku – nie miał sobie równych i medal złoty zdobył nasz wygotowywany porter Cornus Lupus.

Browar Kormoran - LUPUS

Cieszymy się niezmiernie ze zdobytych medali, ale nasza satysfakcja związana jest przede wszystkim z tym, że nasze medale w 100% oddają nasze podejście do piwnego rzemiosła.

Nasz brązowy medalista Irish Beer to piwo, które towarzyszy nam od samego początku funkcjonowania Browaru. Bez niego nie wyobrażamy sobie naszej oferty. Jest jak nasz najlepszy przyjaciel. Tego piwa zawsze możemy być pewni, tak jak nasi konsumenci mogą być pewni, że Irish rozkręci każde spotkanie towarzyskie. A wynik konkursu pokazał, że mimo stażu Irish Beer to nie tylko piwo smaczne, ale najwyższej jakości – zasługujące na medal!

Podobnie rzecz się ma z zdobywcą srebrnego medalu, czyli Witbierem. Kormoran Witbier to niekwestionowana ikona wśród piw pszenicznych. Od momentu pojawienia się na rynku podbił serca konsumentów, przebojem wdarł się na top światowych rankingów oraz zdobywał medale w kategorii witbierów, czyli belgijskiej odmiany piwa pszenicznego. Także dziś, gdy na konkursie Good Beer piwa pszeniczne są oceniane w jednej łącznej kategorii zaakcentował swoją jakość, charakter i niepowtarzalny smak. Tym samym potwierdził swoją pozycję nie tylko wśród witów, ale także wszystkich rynkowych pszenic.

Nieco inną satysfakcję odczuwamy natomiast ciesząc się ze złotego medalu dla naszego wygotowanego porteru Cornus Lupus. Portery zawsze zajmowały szczególne miejsce w naszej ofercie. Porter Warmiński, jego wariacja w wiśniami, czy Imperium Prunum to piwa znane i uznane. Dlatego też kolejnym rozdziałem naszej przygody z porterem była jego wersja wygotowywana. W każdej butelce Cornus Lupus chcieliśmy zamknąć: daleką inspirację gdańskim jopennem, nasze przywiązanie do porteru jako piwa dolnej fermentacji, fascynacji owocem derenia, a przede wszystkim promocji porteru bałtyckiego jako naszego skarbu! Udało się nasze najmłodsze porterowe dziecię nie znalazło sobie równych.

Cieszymy się z medali!

Dziękujemy za ocenę i docenienie naszych piw!

Gratulujemy pozostałym wyróżnionym browarom!

A Państwa zachęcamy do spotkań z nagrodzonymi piwami i dzielenia się opiniami!

 

Browar Kormoran - LUPUS

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???