Porterowa

dubeltówka

Portery to nasze oczko w głowie. To piwa, które stanowią wizytówkę i chlubę całego polskiego piwowarstwa. Dla nas portery są piwnym powodem do dumy i wciąż od nowa pisaną smakiem przygodą…

W naszej ofercie mamy Cornus Lupus – porter wygotowywany, w którym odparowanie brzeczki pozwala osiągnąć ekstrakt 36,6 blg, a smak uzupełnia dodatek owocu derenia. Mamy Imperium Prunum – porter imperialny (ekstrakt 26 blg), który leżakujemy z wędzoną węgierką, czyli suską sechlońską. Oferujemy Porter Warmiński z Wiśnią, gdzie aksamitny smak porteru jest nieco odświeżony delikatną kwaskowatością wiśni.

Jednak od samego początku porterowej drogi towarzyszy nam Porter Warmiński – klasyczna interpretacja stylu porter bałtycki – 21 blg i 9% alkoholu. To piwo jest w naszej ofercie ponad 10 lat, jednak mimo tego każda warka jest wyjątkowa i stanowi dla nas piwowarską przygodę. Dzięki temu każda zachowuje indywidualne cechy, jest przez nas indywidualnie traktowana i pokazuje inne akcenty zachowując wszystkie cechy stylu porter bałtycki.

Taki podejście do porterów zaowocowało nie tylko medalami na European Beer Star, Moskiewskich Przeglądach Porterów, Chmielakach, czy konkursie Good Beer. Pozwoliło by Porter Warmiński uzyskał certyfikat „Jakość Tradycja” i wpis na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Przede wszystkim jednak indywidualne podejście do każdej warki Porteru Warmińskiego pozwala nam na pielęgnowanie rzemiosła i promowanie jakże ważnego dla nas piwnego stylu.

Żyjemy w świecie, który wciąż goni za nowościami, nowinkami, przekraczaniem granic i łamaniem barier. To oczywiście fascynujące… ale pod warunkiem, że nie zapominamy o korzeniach i dajemy wybrzmieć klasykom. Właśnie pokazanie, że klasyki też są ciekawe przyświecało powstaniu naszego nowego zestawu degustacyjnego.

Traktowanie każdego porteru indywidualnie pozwoliło zdobyć nam olbrzymie doświadczenie, wiedzę, a także umiejętność wytypowania takich warek, które mają potencjał do pięknego dojrzewania i pokazania bogactwa porterowych cech.

Przykładem takiego piwa był Porter Warmiński, który oferowaliśmy w zestawie z Imperium Prunum. Dziś nadszedł czas, aby pokazać go kolejny raz i to w jakie sposób dojrzał przez od tamtego czasu. Porter Warmiński 2017, który znajduje się w zestawie rozpoczął leżakowanie 28. maja 2017 roku. Jego olbrzymi potencjał widoczny był już od początku dlatego pierwsza część warki trafiła do zestawu razem z ikoną – Imperium Prunum. Dziś po 42 miesiącach leżakowania rozlewamy resztę tego piwa, by pokazać jak przez ten czas dojrzał najlepszy porter 2017! Ciekawi jesteśmy opinii zarówno tych, którzy pić go będą pierwszy raz. Interesuje nas też zdanie osób, które będą mogły odnieść się do smaku tego piwa z oferowanego zestawu, a może znajdą się tacy, którzy będą mogli dokonać konfrontacji butelka kontra butelka aby porównać dojrzewanie piwa w browarze i własnej piwniczce…

Drugim piwem, które znalazło się w zestawie jest – naszym zdaniem – najlepiej rokujący porter uwarzony w roku 2018. Jego leżakowanie rozpoczęło się 4 marca 2018 roku.

Zgodnie z zwyczajem naszej „czarnej perełki” nie skierowaliśmy do rozlewu po upływie sześciu miesięcy leżakowania. Daliśmy jej czas, aby z dumą obserwować dojrzewanie, nabieranie kolejnych warstw aromatu i smaku oraz szlachetnych cech.

Dziś dajemy Wam to piwo do ręki, aby po 32 miesiącach spędzonych w zbiorniku leżakowym mogło zadebiutować i pokazać jak wielkim skarbem polskiego piwowarstwa są portery bałtyckie!

Jak domyślacie się rozlaliśmy pół zbiornika, aby na pozostałe piwo mógł dalej działać czas i niska temperatura leżakowania. Mamy nadzieję, że i to piwo znajdzie (pretendenta już mamy) godnego przeciwnika do starcia mocarzy…

Zestaw zapakowaliśmy w bardzo gustowne pudełko i uzupełniliśmy o nowy kieliszek degustacyjny.

Browar Kormoran - porterowa dubeltówka

Dowodzik do kontroli!

Młodo wyglądasz...
Musimy zweryfikować Twój wiek.

Czy masz już 18 lat???