Porter Warmiński wśród najlepszych Porterów Bałtyckich Europy

11 listopada w Norymberdze w czasie największych targów branżowych poświęconych piwu, czyli Brau Beviale, odbyła się gala rozdania nagród European Beer Star.
Pełni radości i emocji pragniemy poinformować, że nasz Porter Warmiński po raz drugi zdobył medal w tym prestiżowym konkursie. Po złotym medalu w roku 2012, kiedy porter warzony w naszym browarze został pierwszym laureatem EBS w kategorii Porter Bałtycki, rok 2015 przyniósł nam medal brązowy.
Porter warmiński - brązowy medal European Beer Star 2015
Tegoroczny medal nie jest pierwszym wyróżnieniem na European Beer Star dla naszych piw. W roku 2004 nagrodę zdobyła Wiśnia w piwie, a w roku 2012 Porter Warmiński i Orkiszowe z Miodem. Jednak druga nagroda dla Porteru Warmińskiego w ciągu czterech lat od kiedy oceniane są portery to wielka nobilitacja dla naszego Browaru.
To szczególny moment dla całej załogi naszego Browaru. Porter – piwowarski skarb Polski – to wyjątkowe piwo w naszej ofercie. Powstaje najdłużej i wymaga specjalnej troski i dbałości o każdy szczegół. Jest także naszym najbardziej utytułowanym piwem. Ale Porter Warmiński to przede wszystkim ambasador polskiej tradycji piwowarskiej oraz kunsztu polskich piwowarów. Dla nas równie ważną sprawą jest to, że to wyśmienite piwo pokazuje region, w którym działamy Warmię i Mazury.
Radość z kolejnej nagrody dla porteru jest wyjątkowa. Niezmienna od lat receptura, a przede wszystkim długi okres leżakowania sprawia, że Porter Warmiński wciąż znajduje się w czołówce światowych porterów ocenianych tu w Europie – kolebce tego stylu.
Ostatnio coraz częściej słyszy się, że European Beer Star jest niczym Liga Mistrzów światowego browarnictwa. Do konkursu zgłaszają się najlepsze browary z całego świata, gdyż mają pewność, że docenienie w konkursie to dowód na uznanie kunsztu piwowara, niezrównanej jakości i niepowtarzalnego smaku nagrodzonych piw.
Cały rok 2015 był dla naszego porteru wyjątkowy. Na wszystkich konkursach na jakich był wystawiony zdobywał medale. Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego przyznała mu certyfikat „Jakość Tradycja” stanowiący krajowy system jakości żywności. Portalspożywczy.pl wspólnie z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji nadał mu certyfikat „Dobry produkt – wybór ekspertów” w kategorii Produkt tradycyjny i regionalny.
Zatem Porterem Warmińskim – naszą chlubą i skarbem – wznosimy toast za polskie piwowarstwo! Gratulujemy i witamy na podium Europeran Beer Star Porter z Okocimia. Dwa polskie piwa na podium tak prestiżowego konkursu w kategorii porter stanowią powód do dumy!
Zdrowie!!!
Kilka słów o samym konkursie…
European Beer Star to jeden z najbardziej prestiżowych niezależnych konkursów piwnych na świecie. W tegorocznej edycji w szranki stanęło 1957 browarów, co stanowi 21% więcej niż w roku ubiegłym. Ten znaczny wzrost liczby startujących piw pokazuje, że piwowarzy chętnie stają do konkursów niezależnych, stanowiących jasną ocenę warzonych przez nich piw. Do konkursu, który odbywał się w dniach 8-9 października w Doemens Brewing Academy koło Monachium, w 55 kategoriach oceniono łącznie 1957 piw pochodzących z 44 krajów. Piwa oceniało 115 członów jury pochodzących z 27 krajów. Sędziowie oceniali jedynie klasyczne europejskie style. W każdej kategorii przyznawali złoty, srebrny i brązowy medal.
Konkurs European Beer Star jest o tyle ważny, że organizatorzy pragną aby stał się on światowym panelem ocen i porównań piw warzonych w europejskich stylach. Wówczas wyróżnienie medalem na EBS stanowić będzie nie tylko uznanie dla twórcy piwa, ale także certyfikatem warzenia go zgodnie z wymogami danego stylu.

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???