Porter Warmiński

doceniony na Meininger´s International Craft Beer Award!!

W dnia 12-13 kwietnia tego roku w niemieckim Neustadt odbywał się międzynarodowy konkurs piwny Meininger’s International Craft Beer Award 2022.

 

Meininger’s International Craft Beer Award to konkurs wyjątkowy, gdyż od pięćdziesięciu lat rozwija własny system oceny alkoholi (odrębne konkursy posiadają destylaty, wina i piwo).

 

Takie podejście organizatorów konkursu pozwala nie tylko na zmierzenie się z innymi piwami w danym stylu i poznanie ich wartości kontekstowej. Dzięki udziałowi w konkursie Meininger’sa browary uzyskują pogłębioną analizę sensoryczną przesłanych piw wyrażoną zarówno w klasyfikacji punktowej, jak też w postaci tzw. koła sensorycznego opisującego kompozycje piwa. Nie ma chyba innego konkursu na świecie (a w Europie z pewnością), który nie tylko przyznaje nagrody, ale także dostarcza szczegółowej informacji zwrotnej wszystkim piwowarom.

 

Meininger’s International Craft Beer Award 2022 to konkurs duży.

Piwa oceniane są w 100 odrębnych kategoriach podzielonych

według stylów. Każde z piw oceniane jest przez zespół siedmiu niezależnych sędziów, których zadaniem jest nie tyle wskazanie jakości piwa w odniesieniu do konkurentów, ale przeprowadzenie dogłębnej analizy oraz oceny sensorycznej, której efektem jest opis piwa wolny od odniesień do konkurentów.

Mówiąc to w sposób prostszy, w tym konkursie nie chodzi o to, by nasze piwo okazało się lepsze niż konkurencja, ale nagrodę zdobywa ten browar,

którego piwo zbliży się najbardziej do ideału!

 

Ocena piwa składa się z oceny barwy, tekstury, piany i jej trwałości oraz aromatu i smaku (wraz z ich składowymi i wzajemnymi zależnościami). Dokładność oceny w konkursie obrazuje poddawanie oceny 21 różnych cech każdego piwa i skala ocen obejmująca 100 punków w każdej z kategorii. Dopiero opisanie wszystkich tych cech oraz ich wycena punktowa staje się podstawą do wizualizacji piwa w postaci kołowego wykresu jego profilu.

Dlatego z tym większą satysfakcją zawiadamiamy,

że nasz Porter Warmiński zdobył złoty medal!

 

Nasze piwo docenione zostało przede wszystkim za balans, który zyskuje przez autorski zasyp słodowy oparty na surowcach najwyższej jakości – także takich, które przygotowujemy sami w browarze np. specjalny karmelowo-prażony słód, i czas jaki dajemy mu na dojrzewanie w browarnianych zbiornikach leżakowych.

 

Porter to nasz skarb, więc dla nas każda warka tego piwa jest jak skarb i życiowa przygoda. Jego warzenie, zachowanie w naszej piwnej kulturze i promocja zawsze była naszą misją. Dlatego cieszymy się, że po wielu nagrodach krajowych i zagranicznych do naszych porterowych „skalpów” możemy doliczyć także złoty medal Meininger’s International Craft Beer Award 2022.

A nasza satysfakcja jest tym większa, że pogłębiona ocena pokazała, że to piwo klasowe, a osoby które je degustowały znalazły to wszystko, co w czasie jego produkcji chcieliśmy zakląć w każdym jego łyku!

Porter Warmiński

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???