PLON 2021

– już w sprzedaży

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że PLON 2021 został rozlany do butelek i jedzie do Państwa!

Mamy nadzieję, że razem z nami wzniesiecie Państwo toast za polski chmiel, bo chmiel z PL is still ON!

Zielony PLON to piwo wet hop, czyli takie które na wszystkich etapach produkcji chmielone było wyłącznie świeżą szyszką chmielu.

W przypadku PLON-a nasz wybór padł na odmianę Sybilla, gdyż jest to chmiel uniwersalny. Z jednej strony czaruje swoim przyjemnym, szlachetnym aromatem, z drugiej zaś cechuje się miłą, wyrazistą i klasyczną chmielową goryczką.

Piwo jest miłe, bardzo pijalne i oddaje to co Sybilla ma najlepszego – lekkość i szlachetność wynikające z połączenia nut kwiatowych, owocowych oraz delikatnego igliwia.

Fajnie móc cieszyć się smakiem PLON-a rocznik 2021 tym bardziej, że dla polskiego chmielarstwa nie był to łatwy rok. Zima trwała długo, a przymrozki pojawiały się gdy chmiel był już w stanie wegetacji. Bardzo mocno doświadczyły też polskie chmielniki wichury i burze… w środku okresu wzrostu chmielu baliśmy się o plon. Okazuje się, że jego część została uratowana i będzie nas cieszyć w sezonie piwnym.

Będziemy mieć zatem polskie piwo z polskim chmielem! Niemniej jednak cały czas musimy dbać o polski chmiel. Jest to bowiem ten składnik, który najmocniej akcentuje „polish taste” w piwach, które możemy wysyłać poza granice naszego kraju.  Dobrze, że są browary, które na polskim chmielu chcą budować swoją zróżnicowaną ofertę oraz plantatorzy chcący je uprawiać. Nie zdejmuje to z nas odpowiedzialności za troskę o zachowanie różnorodności polskich odmian oraz ich areału!

 

Mija właśnie osiem lat, gdy specjalnymi piwami staramy się pokazywać atrakcyjność polskiego chmielu i chmielarstwa. Tak! Pierwszego PLONA uwarzyliśmy w 2013 roku…W tym czasie w serii PLON pokazywaliśmy wszystkie oblicza Sybilli – świeżej wprost z krzaka, suszonej w szyszce, w granulacie i to jak ten chmiel „gra” w treściwym lagerze.

Jednak moc chmielu z Polski pokazywaliśmy też w innych piwach. Było to możliwe dzięki ludziom, którym polski chmiel tak jak nam leży na sercu. To właśnie dzięki nim mogliśmy sprawdzić jak nowofalowe odmiany sprawdzają się w polskich chmielnikach. Oferowaliśmy PLUS’a – pokazującego walory uprawianego w Polsce chmielu Chonook. W tym roku pokazaliśmy ALE’a, który w 100% opierał się na Cascade.pl z naszej uprawy.

Jednak obok nowinek przypominaliśmy też polskie chmielowe zapomniane skarby. Mieliśmy wielką przyjemność pokazać walory dwóch endemicznych odmian: Oktawia i Zula. Natomiast w projekcie doppelbocków zaprezentujemy ciekawą odmianę Zibi.

Cóż… kochamy polski chmiel i to w jak ciekawy sposób łączy klasyczne cechy a nowoczesnymi akcentami. Chcemy pokazywać Wam kolejne chmiele i kolejne nieznane ich oblicza.

 

Zatem nowa warka PLON-a symbolicznie otwiera nowy sezon piwowarski, w który chodzimy stosujące tegoroczne surowce. Cieszymy się z tego i piwem tym wznosimy toast o pomyślność, bo kolejny rok przez drastyczne podwyżki cen surowców, energii i zapowiedzi całego cyklu podwyżek obciążeń podatkowych może być dla nas bardzo trudny.

Ale na razie cieszmy się tym pysznym piwem, które czaruje przyjemną ziołowo-owocową goryczką, która dzięki stosowaniu świeżej szyszki delikatnie oblepia usta i jest tylko po to, by sprawiać radość… nam i naszym przyjaciołom!

Plon

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???