Piwo BezGlutenNowe

Przecieramy kolejne szlaki!
Piwo BezGlutenNowe #1
BezGlutenNowe #1 to piwo na bazie Kormorana Jasnego Niefiltrowanego. Teraz jego wyjątkowym smakiem mogą bez obaw delektować się również osoby z nietolerancją glutenu. Identycznie jak w pierwowzorze cechą, która decyduje o wyjątkowości tego piwa jest chmielowość. Przy jego komponowaniu użyliśmy pięć odmian. Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla i wybitnie aromatyczny Lubelski oraz najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: czeski Żatecki i niemiecki Tettnanger. Nisko odfermentowana baza słodowa dodaje subtelnego biszkoptowego posmaku.
Teraz bez glutenu!
Produkt uzyskał międzynarodowy certyfikat AOECS PL-065-001 i prawo do posługiwania się znakiem Przekreślonego Kłosa.

Znak Przekreślonego Kłosa powstał w Wielkiej Brytanii w 1972 roku. Prawem do jego nadawania dysponuje AOECS (Association of European Coeliac Societies – Europejskie Zrzeszenie Stowarzyszeń Osób z Celiakią). W Polsce do udzielania licencji uprawnione jest Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Otrzymanie znaku Przekreślonego Kłosa oznacza, że Piwo BezGlutenNowe spełnia wymogi stawiane produktom bezglutenowym – zawiera poniżej 20 mg glutenu na kilogram. Fakt ten poświadcza otrzymany przez piwo certyfikat oraz numer licencyjny PL-065-001.
Co prawda w czasie warzenia piwa BezGlutenNowego stosowany jest zawierający gluten słód, jednak w czasie fermentacji jest on rozkładany na białka proste bezpieczne dla ludzi nietolerujących glutenu.
Aby uzyskać znak Przekreślonego Kłosa dla piwa BezGlutenNowego wprowadziliśmy specjalne procedury produkcyjne i poddaliśmy się audytowi Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Jednocześnie każda partia produktu jest badana na zawartość glutenu przez certyfikowane laboratorium. Laboratorium Nuscana z Poznania w wyniku końcowym badania stwierdziło: „Gluten poniżej granicy oznaczenia ilościowego”.
Piwo pojawi się w sklepach już niebawem o czym oczywiście poinformujemy.
Parametry piwa na stronie: BezGlutenNowe #1

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???