Mistrzowski alians

Bronek Olenkowicz i Browar Kormoran

Nasza praca to nasza pasja! Uwielbiamy spędzać czas w browarze i wciąż szukać nowych smaków, aromatów i właściwości naszych piw! W tych poszukiwaniach inspirujemy się miejscem, w którym przyszło nam żyć – Warmią i Mazurami.

Z przyrody naszego miejsca na Ziemi czerpiemy inspiracje i spokój. Stąd też staramy się pozyskiwać kluczowe surowce, a jeżeli nie ma ich na miejscu szukamy ich tam gdzie tworzą je ludzie wyjątkowi i pełni pasji tak jak my…

Bo właśnie ludzie – poza przyrodą i surowcami – są naszą inspiracją. Inspiruje nas ich zaangażowanie, oddanie Ziemi; roślinom: zbożom, owocom, czy chmielowi, czy pszczołom. Inspiruje nas ich wiedza, troska, pasja, zaangażowanie, ale także niezłomność charakteru, bo tworzenie wyjątkowych surowców w zgodzie z naturą i tradycją to nie jest łatwa droga.

Jednak inspirujący ludzie to nie tylko dostawcy surowców.

Czasem na naszej drodze staje człowiek niezwiązany w branżą, ale od razu widać, że to postać z naszej bajki. Przecież nie żyjemy w bańce, a wśród ludzi. Dlatego jeżeli ktoś kieruje się w życiu takimi zasadami jak my, z miejsca staje się naszym przyjacielem.

Tak właśnie było z Bronkiem Olenkowiczem.

Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy powiedział, że jest chłopakiem z Olsztyna, gdzie prowadzi miejsce, w którym promuje zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną oraz racjonalne spojrzenie na świat, które łączy rozsądek ze sprawianiem sobie odrobiny przyjemności… nic więcej.

Po chwili rozmowy wydało się, że ten zwykły chłopak z Olsztyna jest jednym z najbardziej utytułowanych CrossFiterów w kraju i na świecie. Wydało się, że promocja zdrowego trybu życia oznacza prowadzenie własnego klubu i campów w całym kraju, gdzie Bronek przekazuje swoją wiedzę o sporcie, ale także zdrowym trybie życia, który nie oznacza rezygnacji z małych (a czasem nawet większych) przyjemności. Przede wszystkim widać było, że to co robi – mimo, że nie jest to łatwe i nie zawsze przyjemne – sprawia mu ogromną radość. W każdym słowie słychać było pasję, ale także upór i dążenie do mistrzostwa. Ba! To wszystko widać było w nim samym – widać było, że to co robi to jego sposób na magiczna przemianę samego siebie.

Mimo tego, że czuliśmy wspólnotę emocji i magii w tym, co robimy (my warzymy mistrzowskie piwa, a Bronek sam brnie ku mistrzostwu) zastanawialiśmy się, co możemy zrobić razem. I tu Bronek wypalił, że nie sztuką jest zrobić coś raz i tylko dzięki wyrzeczeniu. Prawdziwe mistrzostwo to stabilność, zmiana, która zachodzi w nas samych, która pozwala to mistrzostwo utrzymać. I to było to, co nas przekonało…

Razem z Bronkiem chcemy pokazać, że można dbać o siebie nie przez wyrzeczenia, a zdrowy rozsądek, który pozwala na różne uciechy życia – w tym piwo – pod warunkiem, że wybierzemy mądrze, produkt najwyższej jakości, który ma szereg właściwości, a nie tylko zawiera alkohol. Mamy nadzieję, że Bronek pokaże w najbliższym czasie, że jest to wykonalne i stanowi miły dodatek w naszym dążeniu do mistrzostwa… jakikolwiek wyznaczymy sobie cel!

Bronisław Oleknowicz – zawodnik i trener CrossFit. W crossfitowym świecie od 2013 roku. W roku 2018 uczestnik Mistrzostw Świata. Autor planu treningowego, który łączy postęp sprawności fizycznej z zdrowym i zbilansowanym stylem życia, w którym jest miejsce tak samo na trening, jak na odrobinę luzu.

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???