Browar Kormoran podbija Chmielaki 2016

Zakończyły się Chmielaki Krasnostawskie – święto chmielarzy i browarników. Była to kolejna udana edycja najstarszego piwnego święta w Polsce. W tym roku w Krasnymstawie, poza licznymi atrakcjami, swoje piwa prezentowało przeszło 50 browarów z kraju i zagranicy. Wypada cieszyć się, że rosnąca ranga imprezy wciąż przyciąga nowe browary, które chcą prezentować owoce swojej pracy i wspólnie cieszyć się piwem.
Chmielaki mają swój niepowtarzalny klimat. Jest to święto piwa i ludzi, którzy je tworzą. Są przykładem doskonałej zabawy, ale także miejscem uroczystego przemarszu piwowarów i chmielarzy, którzy mają wiele powodów do dumy. Wszak to kolejny rok rozwoju piwowarstwa w Polsce, odradzania się różnorodności i wzrastającej popularności polskich chmieli, a także nieustannego podnoszenia kultury piwa w naszym kraju.
Jak zwykle jednym w kulminacyjnych momentów Chmielaków był Konsumencki Konkurs Piw. Podobnie jak cała krasnostawska impreza także konkurs rozrasta się nieustannie. W tym roku zgłoszono 296 piw uwarzonych przez 42 browary. Po ubiegłorocznym sukcesie oczekiwania wobec naszego browaru były duże. Tegoroczny konkurs okazał się wyjątkowo udany dla Browaru Kormoran.
Bezkonkurencyjne, wygrywając swoje kategorie okazały się: Porter Warmiński wśród Porterów Bałtyckich; Podróże Kormorana – American IPA w kategorii American Pale Ale (APA) i American India Pale Ale (AIPA); Podróże Kormorana – Coffee Stout wśród stoutów; Podróże Kormorana – Rauchbock wśród piw wędzonych. Na drugim miejscu podium w kategorii piw ciemnych (o ekstrakcie do 18° Plato) znalazł się Kormoran Ciemny, wśród pilsów (o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato) srebrny medal zdobyły Warmińskie Rewolucje, a wśród piw miodowych nasze wspaniałe Miodne.
Sukces w Konkursie Piw na tegorocznych Chmielakach przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, tym bardziej, że najlepszym z najlepszych i zdobywcą Grand Prix okazał się… Coffee Stout warzony w serii Podróże Kormorana!
Sukces Browaru Kormoran na Chmielakach 2016
Bardzo cieszymy się z sukcesu na Chmielakach. Serdecznie gratulujemy wszystkim browarom warzącym nagrodzone piwa. Jednak największe słowa uznania i podziękowania kierujemy na ręce wszystkich pracowników oraz wszystkich współpracowników naszego Browaru. Wyjątkowy smak naszych piw, wyniki osiągane w konkursach, a przede wszystkim zdobycie serc naszych Klientów to Wasza zasługa!!!
DZIĘKUJEMY!!!

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???