Będzie Gruit Kopernikowski

Na Warmii i Mazurach rok 2013 pełen jest wyjątkowych jubileuszy. Mija 770 lat od powołania biskupstwa warmińskiego i 660 lat założenia Olsztyna. W tym roku przypada też 540. rocznica urodzin Kopernika i 470 lat od jego śmierci. Dla Olsztynian to rok 40-lecia otwarcia planetarium. Z piwnego punktu widzenia rok 2013 to jubileusz 20-lecia Browaru Kormoran. Olsztyn i cały region będzie obfitował w szereg wydarzeń związanych obchodami Roku Kopernikowskiego. W obchody te – w typowo piwny sposób – zaangażowany jest również Browar Kormoran.
Specjalnie na tę okazję, we współpracy z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, uwarzymy wyjątkowe piwo. Będzie to pierwsze w Polsce dostępne w sprzedaży piwo, w którym zamiast chmielu użyto lawendy. Nazywać się będzie „Gruit Kopernikowski”.
Pomysłodawcą jest piwowar domowy i pracownik Pracowni Kopernikańskiej Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie – Paweł Błażewicz. Inspiracją był list dotyczący Mikołaja Kopernika, a we wszystko była zamieszana kobieta…
Inauguracja projektu będzie miała miejsce na spotkaniach z okazji 40-lecia otwarcia olsztyńskiego planetarium 15 lutego i w Muzeum Warmii i Mazur 17 lutego 2013. Uroczyste rozpoczęcie warki z udziałem przedstawicieli władz miejskich, Muzeum Warmii i Mazur oraz Browaru Kormoran odbędzie się 19 lutego 2013. Piwo pojawi się w sprzedaży na przełomie kwietnia i maja.
Czego dotyczył wspomniany list? Czy zdrada może mieć lawendowy smak? Jaka XVI-wieczna intryga kryje się za tym piwem? O tym już wkrótce…

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???