Wspominki i nowe Imperium Prunum

Ostatnie tygodnie 2017 roku minęły nam pod znakiem smoka… tzn. premiery naszej interpretacji barley wine’a – Barlow Sorbus. Przez okres jego warzenia, a następnie 16 miesięcy leżakowania skupialiśmy się na dwóch zasadniczych sprawach. Po pierwsze, by dać temu piwu czas tak, aby do konsumentów trafiło w optymalnej formie. Po drugie skupiliśmy się na stworzeniu takiej kompozycji smakowej, która będzie podkreślać aksamitną teksturę piwa, a jednocześnie zawierać będzie nutę, która nieco ożywi i skontruje potężną słodowość. Dodatek jarzębiny spełnił te oczekiwania w 100%! 
Cały ten czas, gdy pracowaliśmy nad piwem i leżakowaliśmy je w browarnianych „czeluściach”, narastał w nas niepokój, czy aby na pewno Barlow Sorbus przypadnie Wam do gustu. Pierwsze opinie usłyszane w czasie premier w Olsztynie i Warszawie przekonały nas, że warto było poświecić mu blisko dwa lata i podkreślić jego charakter owocem jarzębiny. Cały czas obserwujemy Państwa opinie, zbieramy uwagi (na marginesie serdecznie dziękujemy za wszystkie maile, oceny, wpisy na blogach. Są one dla nas bardzo cennymi wskazówkami i motywacją do dalszej pracy). Tak więc rok 2017 zakończyliśmy mocnym akcentem 🙂

Imperium Prunun

Teraz wraz z nastaniem nowego 2018 roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Już tradycyjnie, styczeń to czas porteru i nowa, 3 warka Imperium Prunum – imperialnego porteru z suską sechlońską.
Imperium Prunum 2018
Gdy Wy wyczekujecie 20 stycznia, kiedy to wypada najbliższy Dzień Porteru, u nas praca wre. Suska już odłowiona (notabene szukamy pomysłów na jej spożytkowanie, może chcecie, byśmy rozesłali ją wraz z beczkami?), piwo czeka na rozlew, opakowanie i wysyłkę w Polskę. Mamy nadzieję, że Imperium Prunum będzie stanowiło punkt obowiązkowy Waszych porterowych toastów! My już nie możemy się doczekać!

Co dalej?

Kiedy nowy rok otwiera się takim piwem jak Imperium Prunum cały rok musi być udany. My mamy głowy pełne pomysłów. O niektórych już mówiliśmy, ale nie obędzie się bez niespodzianek 😉 Jeżeli chcecie coś podpowiedzieć, zaproponować lub na coś czekacie szczególnie dajcie znać… w końcu warzymy piwa dla Was!!!
A teraz raz jeszcze Szczęśliwego NowegoRoku!!!
Dzięki uprzejmości Pijanej Czapli mamy kilka wspominkowych zdjęć z olsztyńskiej premiery Barlow Sorbus’a:
 

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???