Wkrótce Porter Warmiński z Wiśnią.

Mówienie, że „porter bałtycki to piwowarski skarb Polski” jest wyświechtanym frazesem. Jednak pewnym jest, że w każdym browarze, który porter oferuje zajmuje on niepoślednie miejsce będąc oczkiem w głowie piwowara i perłą w koronie oferty. Tak też jest w naszym browarze. Porter Warmiński to piwo szczególne, wyraża nasz szacunek dla tradycji i piwowarskiego rzemiosła. Jest piwem znanym nie tylko w kraju, ale i na świecie i zdobywcą wielu prestiżowych nagród i certyfikatów.
Jednak porter to nie tylko tradycja i piwowarska ikona, ale jednocześnie doskonały plastyczny materiał, z którego tworzyć można liczne, nowe i intrygujące piwa czarujące swoim aromatem, smakiem i kompozycją. W ten sposób, przy znacznym udziale naszych fanów (osób, z którymi o pomyśle na to piwo mogliśmy porozmawiać), powstał Porter Warmiński z Wiśnią.
Porter Warmiński z Wiśnią - Nowość 2017
Poszukując nowych smaków, piwnych doznań, wciąż zafascynowani jak jeden składnik może odmienić balans gotowego piwa, testowaliśmy różne wersje porterów. Do gustu szczególnie przypadła nam jedna z nich, gdzie do porteru dodaliśmy naturalnego, niesłodzonego soku z polskich wiśni. Zabrakło nam jednak odwagi, by piwo to wypuścić na rynek. Porter bowiem jest dla nas piwem wyjątkowym.
Postanowiliśmy o opinie zapytać naszych przyjaciół – ludzi, którzy sięgają po nasze piwa. O porterze z wiśniami mieliśmy okazję rozmawiać z Wami w Pijanej Czapli, na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, czy Święcie Warmińskiego Piwowara. Wasze opinie były pozytywne i zachęciły nas do przygody z owocową wariacją naszego porteru.
Pytanie jak to robimy… Otóż pierwszym krokiem jest standardowe półroczne leżakowanie naszego porteru. Po tym czasie dodajemy naturalnego soku wiśniowego. Żebyśmy zostali dobrze zrozumiani – SOKU – same wiśnie, zero cukru. Nie mylmy soku wiśniowego z syropem cukrowym zabarwionym na wiśniowo i pachnąc wiśniowym aromatem. TO NIGDY NIE BĘDZIE MIAŁO MIEJSCA W NASZYM BROWARZE.
Po dodaniu soku z wiśni piwo raz jeszcze jest leżakowane. Gdy smak dojrzałego porteru i wiśni zaczną tworzyć doskonale zbalansowaną i uzupełaniającą się całość przychodzi czas na rozlew.
Już nie możemy się doczekać, aby zaprezentować nową, odmienną, ale równie czarującą interpretacje naszego porteru!!!

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???