W przyszłym tygodniu Rosanke 2017 w sklepach. Jak smakuje?

Rosanke 2017, czyli I miejsce w Warmińskim Konkursie Piw Domowych 2016, będzie dostępne od 12 kwietnia.
Dla Olsztyniaków gratka! Olsztyńska premiera – Rosanke z beczki odbędzie się w Pijanej Czapli 12.04.2017 o godz. 19:00. Na spotkaniu będzie Chłop Bosy – Mariusz Sekulski, autor receptury.
Premiera Rosanke 2017
A jak smakuje tegoroczne Rosanke? Oto relacja Pawła Błażewicza:
„Dziś miałem nieskrywaną satysfakcję degustacji interpretacji Rosanke według pomysłu Mariusza Sekulskiego. Czekające na przyszłotygodniowy rozlew piwo ma głęboko pomarańczową barwę, która przez mocną opalizację automatycznie kojarzy się z barwą miodu. Piwo pokrywa dość obfita drobna niczym beza piana w kolorze złamanej beli.
Mimo niewysokiego ekstraktu piwo sprawia wrażenie gęstego i treściwego. Jest to zapewne zasługa samopszy i otrębów orkiszowych, a przede wszystkim słodu owsianego. Rosanke pachnie wyjątkowo – lekko miodowo, lekko żywicznie, z delikatnymi nutami kwiatów i cytrusów. Dodatek jałowca od razu przywołuje cięższe elementy aromatyczne, nadaje pikanterii (charakteru najszlachetniejszych kiełbas), ale bez wędzonki.
Wrażenie treściwości podtrzymywane jest w smaku. Piwo jest pełne, ale nie zalepia, nie zostaje długo. Jego ciało pozwala językowi bezbłędnie poznać wszystkie warstwy z jakich zbudowany jest jego smak. Aksamitne owsiano-orkiszowe wrażenie podbijane jest wpierw przez miód, następnie pojawia się warstwa sosnowa, zarówno żywiczna, ale też nieco cytrusowa. Ostatnie akordy smaku należą po równo do słodkawego i przyprawowego jałowca oraz do lekko trawiastych, ale charakterystycznych nut: kurdybanka, chabra i krwawnika.”
Ot i narobił smaka… 😉

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???