Surowce

Rozwijając naszą pasję, sięgamy tylko po najczystsze i najzdrowsze dary ziemi. Podziemne ujęcia wody zaopatrujące Browar Kormoran kryją w sobie krystaliczną czystość uwięzioną między warstwami skał przed milionami lat. Czas, który spędziła pod ziemią sprawia, że niejednokrotnie przewyższa ona swoją jakością oraz zawartością mikro- i makroelementów wody dostępne w sklepach. Kolejnym ze składników naszego sukcesu są zesłodowane ziarna zbóż zawierające wszystkie zmagazynowane przez rośliny składniki odżywcze. Znajdują się wśród nich tradycyjnie stosowane słody jęczmienne i pszeniczne, których część, w zależności od rodzaju piwa, jakie stworzą, poddawana jest paleniu lub karmelizacji.

Browar Kormoran surowce

Przywołując z przeszłości dawne receptury, nie zapominamy też o życie i jego dobroczynnym wpływie na układ pokarmowy oraz zdolności do oczyszczania organizmu z substancji szkodliwych dla zdrowia. Amatorzy zdrowej żywności i stylu życia bliskiego naturze odnajdą w naszych wyrobach bogactwo owsa oraz prastarych odmian pszenicy – orkiszu i płaskurki. Wywary z ich ziaren dzięki dużej zawartości białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, węglowodanów i biopierwiastków pozwalają zapobiegać zmęczeniu, spadkowi wydajności intelektualnej, chorobom układu krążenia i podatności na infekcje.

Podczas fermentacji wszystkie te składniki połączone mocą najwyższej jakości drożdży piwowarskich przesyca swą aromatyczną goryczką chmiel, zaś słodyczy użyczają im naturalne warmińskie miody (www.pasiekamostkowo.pl) i uzyskiwany specjalnie na potrzeby naszej produkcji naturalny sok z dojrzałych w słońcu wiśni.

Dowodzik do kontroli!

Młodo wyglądasz... Musimy zweryfikować Twój wiek.
Czy masz już 18 lat???