Sukcesy Browaru Kormoran na Birofilia 2014

Mimo, że wieczory wypełnia mundialowe szaleństwo, dla miłośników piwa trzeci weekend czerwca wypełnił Festiwal Birofilia 2014 w Żywcu.
Birofilia to jeden z największych w Polsce, ale także Europie, festiwali piwa. Jednym z najważniejszych punktów festiwalu stanowią konkursy piw. Konkurs Piw Domowych, który budzi największe emocje w festiwalowym namiocie i Konkurs Piw Rzemieślniczych, który staje się wyznacznikiem postępu piwnej rewolucji. Cieszy nas zwłaszcza ten drugi, gdyż co roku jego ranga rośnie, a sam konkurs staje się zwierciadłem polskiej sceny piwowarstwa rzemieślniczego.
Jeżeli chodzi o konkurs piw domowych to po raz drugi z rzędu najlepsze piwo domowe uwarzył Czesław Dziełak. W tym roku zdobył Grand Prix piwem w stylu dubbel. Było to spore zaskoczenie, gdyż za faworytów konkursu uchodziły piwa ciemne: Cascadian Dark Ale, Foreing Extra Stout, czy wyczekiwany przez polskich piwoszy Rosyjski Imperialny Stout. Miłym zaskoczeniem jest też fakt, ze w pierwszej z wspomnianych kategorii, czyli CDA bezkonkurencyjne okazało się piwo olsztyńskiego piwowara domowego Daniela Dudy.
Dla nas najważniejszy był jednak Konkurs Piw Rzemieślniczych, w którym aż 3 nasze piwa stanęły na podium. W kategorii stout (10-14 Blg) trzecie miejsce przypadło piwu Podróże Kormorana Coffee Stout Także na trzecim miejscu w kataegorii IPA (13-18 Blg) uplasowały się Podróze Kormorana American IPA Największy sukces osiągnęło piwo Podróże Kormorana Witbier zwyciężając w stylu Witbier (10-13 Blg). Zatem wszystkie trzy piwa z serii Podróże Kormorana, które stanęły w szranki zostały w konkursie wyróżnione.
To nie tylko uznanie dla naszej dotychczasowej pracy, ale także zobowiązanie, żeby kolejne piwa cieszyły naszych klientów, wzbogacały ofertę piw dostępnych w Polsce i podnosiły piwną kulturę.
Cieszymy się, że razem z innymi browarami możemy stawać w konkury w konkursie fantazji i kunsztu piwowarów, których rzemiosło decyduje o sukcesie piwa. Z radością przyjmujemy też szybko rosnącą liczbę zgłaszanych piw, a co za tym idzie nieustanny rozwój polskiego piwowarstwa. W 2014 roku do konkursu stanęło 29 browarów rzemieślniczych, które wystawiły 87 piw w 5 konkursowych stylach.
Na koniec chcemy złożyć serdeczne dzięki wszystkim browarom startującym w konkursie, a naszych klientów zapewnić, że kolejna Podróż Kormorana niebawem.

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???