Polska IPA na świeżych szyszkach chmielu

Czy pamiętacie Państwo nasz film (http://youtu.be/rMz3Rj3ngTs) o sadzonkach chmielu sprzed ponad roku? Niedawno opublikowaliśmy drugą część tej historii (http://youtu.be/_3LVmWfuSao) a dziś ujawniamy jej zwieńczenie. Przedstawiamy piwo PLON, które będzie dostępne pod koniec października.
Plon to piwo będące wynikiem zapowiadanego przez nas przed blisko dwoma laty projektu założenia własnej plantacji chmielu. Wówczas był to ukłon wobec polskich plantatorów, których uprawy ucierpiały w wyniku powodzi. Zakupiliśmy sadzonki chmielu Lubelskiego, Marynki i Sybilli. W tym roku doczekaliśmy się chmielowych żniw… To dla nas wyjątkowa chwila. Nie tylko dlatego, że to „nasz osobisty” chmielnik i że w ciężkiej chwili wsparliśmy polskich rolników. Cieszymy się także z tego, że możemy wspierać nasze rodzime odmiany chmielu, o które coraz trudniej i być ich ambasadorem.
Nasze pierwsze chmielowe dożynki zbiegły się z jubileuszem dwudziestolecia naszego browaru. Tak jak rok zaczęliśmy bezchmielowym GRUIT’em tak kończymy go piwem równie wyjątkowym ale z przeciwnego bieguna. Postanowiliśmy, że pierwszym piwem z naszym chmielem będzie piwo w stylu India Pale Ale na polskim chmielu. Co więcej piwo jest na świeżych, niesuszonych szyszkach chmielowych wyłącznie jednej odmiany – Sybilla. W ten sposób chcemy ukazać całe bogactwo tej odmiany wyjątkowo urzekającej aromatem z elementami ziołowo-leśnej goryczki… i aby zachować cały ten aromat minęły tylko 24 godziny od momentu kiedy szyszki zostały zebrane z tyczek do chwili, kiedy trafiły do kotła warzelnego lub zbiornika leżakowego.
Na Mazurach mianem PLON określano dożynki – wyjątkowy moment w roku, kiedy można było cieszyć się owocami ziemi i pracy ludzkich rąk. Niech nasz pierwszy chmielowy plon będzie takim momentem radości. Wznieśmy zatem piwem PLON toast za polski chmiel, bo „PL is ON”.

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???