PLON Zielony po raz czwarty

Na początku września zadzwonił do nad Grzegorz Świątek z informacją, że czas zbierać chmiel. Od tego momentu zaczęliśmy przygotowania do akcji PLON Zielony 2016. Umówiliśmy dzień i godzinę. Chmielowe żniwa rozpoczęły się rankiem. Świeże szyszki Sybilli praktycznie z krzaka w ciągu 6 godzin od zebrania trafiły do kotła, by pokazać co drzemie w tegorocznym chmielu. Wszystko przebiegło perfekcyjnie. Chłopaki z warzelni śmieli się, że z precyzją transportu serca wiezionego do przeszczepu. I może coś w tym jest, że PLON Zielony jest niczym przeszczep serca. Z tym, że to jest przeszczep świeżuteńkich (żywych wręcz) szyszek chmielu do brzeczki, by dać nowe cudowne życie piwu i dalej w nim żyć ku pełnej satysfakcji najlepszych piwoszy na świecie :-).
Tak więc z dumą informujemy, że PLON Zielony 2016 nie tylko został uwarzony, ale zakończył fermentację i teraz spokojnie leżakuje. A trzymając się medycznych porównań możemy powiedzieć, że jego chmielowe serce w ostatni piątek otrzymało pokaźną transfuzję – chmielu na zimno…
To już czwarta edycja PLONU Zielonego, piwa chmielonego świeżą szyszką pochodzącą z naszej plantacji. Niech PLON Zielony będzie po raz kolejny wyrazem uznania dla plantatorów polskiego chmielu, a dla wszystkich miłośników piwa i polskiego chmielu doskonałą okazją do wzniesienia za nich toastu!
PLON zielony 2016
A my… my ruszamy do roboty, bo kolejne piwa nie mogą czekać!

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???