Piwo Podróże Kormorana Coffee Stout - Browar Kormoran

Podróże Kormorana – Coffee Stout

DZIENNIK PODRÓŻNIKA, dzień 216.
„Do Clifden Castle skierował mnie Conor – barman z lokalnego pubu, który podobno zna tu wszystkich i wszystko. Na miejsce dotarłem pieszo, wyboistą wiejską drogą. Ruiny umiejscowione nad zatoką, wśród pagórków z pasącymi się owcami, porośnięte bluszczem i mchem… i te niesamowite snopy światła przedzierające się między chmurami. Dokładnie takich miejsc szukam – zapomnianych, z dala od turystycznego zgiełku (…) Wracając do pubu myślałem tylko o jednym: najpierw piwo czy kawa? Conor chyba umie czytać w myślach, bo podał mi coś wyjątkowego. Piwo było aksamitne, treściwe, pełne, czekoladowe… ale przede wszystkim z wyraźną kawową nutą. To nie był zwykły irlandzki stout jakich piłem wiele – to był coffee stout! Zapytałem skąd wzięło się to piwo? Odpowiedział z uśmiechem, że zbyt wielu turystów miało dylemat: piwo czy kawa ;-) Ten niezwykły trunek i klimatyczne dźwięki folkowej kapeli sprawiły, że zostałem na dłużej.”
Coffee Stout – kolejne piwo z serii Podróże Kormorana przywodzi na myśl kawę z odrobiną śmietanki, cukru i wyraźną czekoladową nutą na finiszu. W zapachu słodkiego stoutu znajdziemy palone zboża, kawę i gorzką czekoladę. Piwo ma ciemny, niemal nieprzejrzysty kolor z rubinowymi refleksami. Drobna, ale trwała piana od razu kojarzy się z beżową pianką porannego włoskiego espresso. Podobnie jest ze smakiem: delikatna, kawowa paloność, wraz z niskim odfermentowaniem przenoszą kubki smakowe do doskonałej kawiarni. Coffee Stout z Browaru Kormoran to swoiste połączenie luzu wyspiarskiego piwowarstwa, elegancji włoskiej kawy i słodyczy płynącej jedynie od naszych słodów.
Global Craft Beer Award 2014

Global Craft Beer Award 2014

Złoty medal dla Podróże Kormorana Coffee Stout – Global Craft Beer Award 2014 w Berlinie w kategorii Chocolate or Coffee beer.

Parametry piwa:

  • Składniki: woda, słód jęczmienny jasny i ciemny, słód żytni, płatki owsiane, słód pszeniczny, kawa, chmiel, drożdże.
  • Metoda warzenia: tradycyjna, górna fermentacja
  • Pasteryzacja: Tak
  • Gatunek piwa: coffee stout
  • Zawartość alkoholu: 4,8% obj.
  • Ekstrakt: 14,5% wag.
  • Barwa: prawie czarna z rubinowymi refleksami
  • Termin przydatności do spożycia: 121 dni
  • Opakowania: butelka 500 ml, beczka

Lubisz to piwo? Podziel się!

Dowodzik do kontroli!

Młodo wyglądasz... Musimy zweryfikować Twój wiek.
Czy masz już 18 lat???