Browar Kormoran - Podroże Kormorana - BRUT

Podróże Kormorana Brut American Lager

Mocny, wytrwawny, z chmielowym pocałunkiem

14,5% wag., 7,5% obj., niefiltrowane

Parametry piwa:

Składniki: woda, słody jęczmienne, chmiel, drożdże.

Metoda warzenia: tradycyjna, dolna fermentacja, chmielone na zimno, niefiltrowane, pasteryzowane.

Pasteryzacja: Tak

Gatunek piwa: brut american lager (wytrawny amerykański lager).

Zawartość alkoholu: 7,5% obj.

Ekstrakt: 14,5% wag.

Barwa: słomkowe, delikatnie opalizujące.

Opakowania: butelka 500 ml, beczka

CHMIELOWOŚĆ
PEŁNIA
SŁODYCZ
DOSTĘPNOŚĆ SEZONOWA
DOSTĘPNOŚĆ OPAKOWANIA

Podróże Kormorana Brut American Lager

DZIENNIK PODRÓŻNIKA, dzień 303.
„Po roku podróżowania znów zahaczyłem o Stany. Tym razem zachodnie wybrzeże i trochę bardziej wyczynowo. 130 km rowerem po kalifornijskich górkach dało mi w kość, ale sekwoje wspaniałe. Na żywo robią piorunujące wrażenie. Było warto, mimo, że w kampusie patrzyli na mnie jakbym wrócił z kamieniołomów 😉 Marzyłem tylko o jednym… piwo. “O chłopie! Zajeździsz się!” – zaśmiał się John dzieląc się tym co właśnie sączył. To było to, czego mi trzeba – chłodne, orzeźwiające, wręcz wytrawne, a jednocześnie aromatyczne niemal jak AIPA. To był najwspanialszy American Lager jakiego piłem. “Uważaj na wysokie odfermentowanie. Jest moc!” – ostrzegł mnie John, i dobrze, bo nigdy bym nie przypuszczał, że jest tak mocne. No ale… jutro dzień regeneracji i nigdzie się nie ruszam z kampusu… a ono jest takie dobre i w dodatku wyczuwam moją ulubioną Citrę. Po odświeżeniu się wróciłem do przyjaciół na kolację przy ognisku… i aby delektować się nowym piwnym odkryciem 🙂

Podróże Kormorana – Brut American Lager to piwo, w którym skupiliśmy się na trzech jego cechach: wytrawnej pijalności (brut), którą zawdzięczamy wysokiemu stopniu odfermentowania, amerykańskim charakterze (american) – uzyskanym przez sowite aromatyczne chmielenie chmielem Citra i czystości profilu (lager), który jest zasługą niespiesznej pracy drożdży dolnej fermentacji.

Z brzeczki o ekstrakcie 14,5 blg uzyskaliśmy 7,5% alkoholu. Odfermentowanie praktycznie całego ekstraktu sprawiło, że Brut American Lager jest piwem cechującym się wysoką pijalnością. Natomiast wysoka – jak na ekstrakt początkowy – zawartość alkoholu sprawia, że chmielowość zyskuje wyjątkową cytrusową rześkość, bez potęgowania odczucia goryczki.

Brut Amercian Lager to klasyka piwowarstwa – żadnych dodatków. To genialne w swej prostocie złożenie czystego lagerowego profilu, owocowej zwiewności aromatu amerykańskiego chmielu i wytrawności, która obie te cechy uszlachetnia i wnosi na wyższy poziom.

Jeżeli chcesz się napić piwa, które oferuje wybitną pijalnością lagera, a jednocześnie czaruje zwiewnością aromatu amerykańskiego chmielu, sięgnij po Podróże Kormorana – Brut American Lager – to piwo, które trafi w Twoje gusta!

Dowodzik do kontroli!

Młodo wyglądasz...
Musimy zweryfikować Twój wiek.

Czy masz już 18 lat???