Opakowanie Imperium Prunum najlepsze w kategorii Opakowanie Pragnienia na Art of Packaging 2016

Imperium Prunum – nasz imperialny porter bałtycki z Suską Sechlońską każdego dnia przysparza nam kolejnych powodów do satysfakcji. Cieszy nas, że klienci naszego Browaru docenili jego wyjątkowy smak, wykorzystane składniki i… niepowtarzalne opakowanie. Wiele razy słyszeliśmy, że satynowana na czarno butelka, malowany i lakierowany herb, zalakowany kapsel oraz indywidualny, chroniący każda butelkę karton stanowią klasę samą dla siebie.
Słowa uznania płynące ze strony naszych klientów to dla nas najważniejsze wyróżnienie, jednak… Jednak okazało się, że nie tylko „najlepsi piwosze na świecie” doceniają design opakowania Imperium Prunum. 7 marca w Poznaniu w czasie gali Art of Packaging 2016 opakowanie Imperium Prunum zostało nagrodzone jako najlepsze Opakowanie Pragnienia.
Imperium Prunum - Zwycięzca kategorii Opakowanie Pragnienia ART of PACKAGING 2016
Dzieląc się z Państwem tą wspaniałą informacją chcielibyśmy podziękować wszystkim, których ciężka praca przyczyniła się do zauważenia opakowania Imperium Prunum. Z tego miejsca pragniemy podziękować firmie MARC sp. z o.o. za wykonanie pudełka do Imperium – choć także wszystkich pozostałych opakowań kartonowych naszych piw. Niskie ukłony należą się także PPHU Spólnet Sp. z o.o. za wyjątkowe ozdobienie naszej firmowej butelki. Jednak słowa szczególnego podziękowania należą się Tomaszowi Niewęgłowskiemu i całej ekipie Fogravis za przygotowanie koncepcji i zaprojektowanie tego wyjątkowego opakowania. Nawiasem mówiąc Tomasz Niewęgłowski odpowiada nie tylko za opakowanie Imperium Prunum, ale za całą stronę wizerunkową Browaru Kormoran.
Imperium Prunum - zwycięzca kategorii Opakowanie Pragnienia ART of PACKAGING 2016 - dyplom
Oto co powiedział sam autor projektu:
Dla mnie osobiście to ogromne wyróżnienie! Art of Packaging to konkurs rangi międzynarodowej – jest certyfikowanym partnerem WPO (World Packaging Organisation), uzyskał też akredytację upoważniającą do przyznawania w Polsce Nagrody Golden Pixel za najlepiej wydrukowane i uszlachetnione opakowanie. Tegoroczny konkurs to była jubileuszowa 10. edycja. Jak sami organizatorzy powiedzieli podczas gali, liczba zgłoszeń przerosła ich najśmielsze oczekiwania (4x więcej niż w poprzednich edycjach), liczba przybyłych osób również. Dodatkowo jak się później dowiedziałem z oficjalnej informacji na Facebooku kategoria Opakowanie Pragnienia była jedną z najbardziej obleganych… chyba mamy powody do dumy 😉
Nie byłoby to jednak możliwe bez kilku czynników. Chciałbym przede wszystkim podziękować członkom zarządu Browaru Kormoran za zaufanie i praktycznie wolną rękę przy tworzeniu tego projektu. Dziękuję także wszystkim współpracownikom, którzy przyczynili się do jego powstania: ilustratorce Gosi Frycz, Andrzejowi Grąckiemu i oczywiście Pawłowi Błażewiczowi z Browaru Kormoran. To właśnie we współpracy z Pawłem powstają najlepsze koncepcje… i mogę zdradzić, że to Paweł osobiście lakował każdą butelkę Imperium Prumum – w nagrodę za ten pomysł 😉 No i oczywiście fundament projektu, czyli absolutnie fenomenalny produkt stworzony przez Maćka Mielęckiego, który bezdyskusyjnie musiał być adekwatnie odziany.
Serdecznie dziękuję też rewelacyjnym wykonawcom: firmie SpólNet ozdabiącej butelkę oraz Państwu Edycie i Piotrowi Czyż z firmy Marc za wspaniałą współpracę przy tworzeniu kartonowego opakowania. Dzięki ponadprzeciętnemu zaangażowaniu obu firm ten projekt miał szansę się zmaterializować.
Korzystając z tak wyjątkowej okazji chcę też podziękować mojej małżonce – jej wsparcie i wiara są bezcenne, oraz dzieciom – życzenia moich chłopaków codziennie rano gdy wychodzę do pracy „…tato, życzymy Ci samych sukcesów!” realizują się właśnie w tak piękny sposób 🙂
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy. Bardzo cieszymy się z nagrody, bo każdy element naszych piw składa się na ich wyjątkowość. Dopiero wszystkie elementy od smaku do opakowania są w stanie w pełni zaprezentować czym jest dla nas Browar Kormoran i hasło „Piwa warzone z pasją”.
A skoro nasze piwo zwyciężyło w kategorii Opakowanie Pragnienia – nie pozostaje nam nic innego niż zaspokoić pragnienie i wznieść toast wyciągniętą z najdalszych zakątków piwnicy butelką Imperium Prunum – najlepiej opakowanego piwa w Polsce!
 

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???