Miodne Piwem Roku 2015!

Z wielką radością dzielimy się informacją, że tytuł Piwo Roku 2015 Bractwa Piwnego trzymało warzone w naszym Browarze piwo MIODNE.
Miodne - Piwo Roku 2015
Tym samym obroniliśmy tytuł Piwa Roku Bractwa Piwnego – w ubiegłym roku laureatem tego plebiscytu było piwo Podróże Kormorana American IPA.
Trzeba zauważyć, że plebiscyt Bractwa Piwnego to konkurs wyjątkowy. O przyznaniu nagrody nie decydują członkowie Bractwa, a tytułu Piwo Roku jest wynikiem podsumowania miejsc zajętych przez dane piwo w konkursach obejmujących rok kalendarzowy.
W roku 2015 Miodne okazało się bezkonkurencyjne we wszystkich konkurach, w których brało udział. Złoty medal przywiozło zarówno z Golden Beer Poland, jak Chmielaków Krasnostawskich. Było zauważane w innych konkursach, nie tylko piwnych, ale także kulinarnych. Zdobyło m.in. Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie „Smaki Warmii Mazur i Powiśla na stołach Europy”.
Na czym polega tajemnica Miodnego? Z pewnością jest to zasługa połączenia w tym piwie dwóch wyjątkowych składników. Pierwszym z nich jest wytwarzany z naszym browarze (wyłącznie na nasze potrzeby) karmelowo-prażony słód. To jego niepowtarzalny smak powoduje, że ciemne piwa z Browaru Kormoran są nie do podrobienia. Słód ten łączy w sobie delikatny kawowo-czekoladowy smak z doskonale wyważonym delikatnym finiszem. Smak ciemnego słodu harmonijnie współgra z drugim kluczowym Miodnego – wielokwiatowym miodem. Miód wykorzystywany w naszych piwach pochodzi od jednego, sprawdzonego pszczelarza, którego pasieka znajduje się w naszym regionie od lat, a pszczoły korzystają z pożytków umiejscowionych w najczystszej części regionu.
Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Bractwu Piwnemu za tytuł i podsumowanie piwnych konkursów 2015. Dziękujemy też za wyróżnienia we wszystkich konkurach, które sprawiły, że Miodne zostało Piwem Roku.
Jednak najbardziej dziękujemy Wam – naszym klientom, najlepszym piwoszom na świecie, za to, że wybierają Miodne ciesząc się wyjątkowym smakiem najlepszego, naturalnego miodu i wyjątkowego doboru ciemnych słodów!
Uroczystość wręczenia tytułu Piwo Roku 2015 Bractwa Piwnego miała miejsce 29 maja 2016 roku w krakowskim Browarze Lubicz.

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???