Koźlakami jesień się zaczyna

„Jesień idzie… nie ma na to rady.”
Smutno, że lato się kończy? Eeee tam… my w Browarze Kormoran jesteśmy gotowi na jesień, co więcej cieszymy się, że w końcu nadchodzi… Początek jesieni to tradycyjnie początek kolejnego sezonu piwowarskiego. W naszym browarze klasycznymi jesiennymi piwami są koźlaki, które warzymy w serii Podróże Kormorana.
Do oferty wracają koźlaki. Browar Kormoran 2016
Do oferty wraca Weizenbock – koźlak pszeniczny, który aromatem fig i śliwek oraz delikatną słodyczą połączoną z pszeniczną kwaskowatością tworzy kompozycję bogatą niczym dożynkowy wieniec. Jego delikatny, bogaty smak będzie doskonałym towarzyszem w czasie babiego lata.
Wraz z nastaniem jesieni dostępny jest też koźlak wędzony – Rauchbock. To piękne miedziano-mahoniowe piwo urzeka wyjątkowym smakiem z elementami opiekanej skórki od chleba, delikatnego karmelu i słodowej głębi. Jednak to co w nim porywa jest cudowny – typowo polski – aromat wędzonki. Zapach Rauchbocka przywodzi na myśl szynkę, oscypek, a zadbaliśmy też o to, żeby miłośnicy odnaleźli w nim nutę torfowej wędzonki.
Oba piwa – jak na koźlaki przystało – są pełne w smaku i treściwe. Gdyby jesienna pogoda gwałtownie się załamała z pewnością delikatnie rozgrzeją, a bogactwo ich smaku pozwoli przetrwać jesienną pluchę. Zapraszamy zatem, aby cieszyć się jesienią z warzonymi w naszym browarze bocki’ami. W końcu nie było ich całe lato!

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???