Gazele Biznesu 2011 – Browar Kormoran został laureatem

Z wielką dumą informujemy, że Browar Kormoran został „Gazelą Biznesu 2011”.
Gazele Biznesu 2011 - Browar Kormoran
Ranking Gazele Biznesu — to prestiżowy ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Z punktu widzenia ”Pulsu Biznesu” Gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.
Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz “Pulsu Biznesu” zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.
W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2008-2009-2010, czyli w okresie największego kryzysu. Browar Kormoran, na 3779 Gazel uplasował się na 960-tej pozycji w skali kraju, 19-tej pozycji w województwie warmińsko-mazurskim, 4 pozycji w Olsztynie. Należy podkreślić, że tylko 2 browary otrzymały ten prestiżowy tytuł (Browar Jabłonowo zajął 3170-te miejsce).
Wręczenie tytułów XII Edycji Rankingu Gazele Biznesu 2011 odbyło się 14.03.2012 podczas uroczystej gali w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego pod patronatem Marszałka i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. W gali uczestniczyło 100 wyróżnionych przedsiębiorców.
Ubolewamy tylko nad jednym faktem, który przyćmił całą galę – nikt z władz lokalnych ani lokalnych mediów na gali się nie pojawił, co jest ewenementem w skali kraju. Wywołało to żywą dyskusję w kuluarach. Czy mamy przez to rozumieć, że taki jest stosunek lokalnych władz do biznesu? Czy władze lokalne o przedsiębiorcach pamiętają tylko przed wyborami? Możemy jedynie mieć nadzieję, że tak nie jest.
Szerzej o tym problemie na blogu „Olsztyn okiem ekonomisty”.

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???