Chmielaki 2018 pod znakiem polskiego chmielu!

W dniach 17-19 sierpnia w Krasnymstawie odbyło się 48. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”. Popularne „Chmielaki” to nie tylko najstarsza impreza branży piwowarskiej w Polsce, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania chmielowych żniw przez Chmielarzy i czerpiących z owoców ich pracy Piwowarów.
Cieszymy się, że impreza rozwija się nieustannie i licznie gromadzi plantatorów chmielu, browary, a przede wszystkim niezliczone rzesze miłośników dobrego piwa. Z satysfakcją obserwujemy też fakt, że piwa warzone z udziałem polskich szlachetnych chmieli cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a rolnicy którzy je uprawiają bez problemu znajdują na nie zbyt… Ba! Polskie chmiele są poszukiwane na rynku i to nie tylko polskim!
Rozwój piwnej sceny i renesans polskiego chmielarstwa pozwoliły, by w tym roku po raz pierwszy zorganizować Konkurs na najbardziej sesyjne piwo z polskimi odmianami chmielu. Konkurs ten ma na celu wyłonienie najlepszego piwa, które oparte jest wyłącznie o polskie odmiany chmielu (lub odmiany w Polsce uprawiane). Zwycięstwo w tym konkursie to nie tylko wielka satysfakcja, a także pełnienie zaszczytnej ale i odpowiedzialnej roli ambasadora polskiego chmielu i jego tradycji.
Czując na barkach tę odpowiedzialność chcielibyśmy podzielić się z Państwem wielką radością! Otóż zwycięzcą pierwszego Konkursu na najbardziej sesyjne piwo z polskimi odmianami chmielu zostały Warmińskie Rewolucje! W pokonanym polu zostawiły 23 inne piwa oparte na polskich chmielach. Cieszymy się nie tylko z wielkiego sukcesu naszych Rewolucji, ale także z faktu, że zainteresowanie polskimi chmielami wciąż rośnie i zyskują one na popularności zarówno w browarach wielkich, średnich i małych.
Warmińskie Rewolucje - zwycięzca 1. Konkursu na Najbardziej Sesyjne Piwo z Polskimi Odmianami Chmielu - Chmielaki 2018
Liczymy, że nasze rodzime chmielarstwo będzie się rozwijać, a piwa z polskimi chmielami podbijać będą rynki i to nie tylko w Polsce. Wznosimy za to toast Warmińskimi Rewolucjami najbardziej sesyjnym polskim piwem chmielonym wyłącznie Sybillą i Marynką z plantacji Grzegorza Świątka i przerabianymi w PolishHops!
Swoją drogą niedługo ruszymy po pierwsze PLON’y tegorocznej Sybilli 😉
Także inne warzone w naszym browarze piwa zostały zauważone na Konsumenckim Konkursie Piw. W kategorii European Lager (11-13 blg) II miejsce zajęło Świeże, wśród Ciemnych Lagerów (do 18 blg) na II stopniu podium uplasował się Irish Beer, zaś III miejsce w swojej kategorii zajął też nasz Witbier.
 

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???