APA SESSION – nowość na lato 2019.

Nazwa tego piwa to kwintesencja tego, co można się po nim spodziewać. Skupiliśmy się na tym, co w APA-ch (American Pale Ale) kluczowe: wysokiej pijalności oraz chmielowym profilu. Chmielowość APA’y to przede wszystkim rześki, cytrusowo-iglasty aromat. Nasza kompozycja opiera się na niezawodnej Citrze. 

Najważniejszą cechą sesyjnej APA’y jest jej wybitna pijalność. To piwo wręcz „przyrasta do ręki” zachęcając, by gasić nim pragnienie, celebrować czas spędzany ze znajomymi, czy najzwyczajniej cieszyć się latem! Aby ta piwna przyjemność mogła trwać jeszcze dłużej, ekstrakt obniżyliśmy do 9% blg, co pozwoliło uzyskać zaledwie 2,8% alkoholu. Dzięki czemu nasza APA SESSION zyskała niebywałą lekkość, zachowując wszystkie cechy typowe dla najbardziej pijalnego stylu!

Piwo APA SESSION - Browar Kormoran - nowość!

Czego więc możecie się spodziewać?

Piwo cechuje się jasną, słomkową barwą, z delikatną opalizacją wynikającą z sowitego chmielenia na zimno. Pokryte jest drobną, białą i trwałą pianą.

Aromat zdecydowany o wyraźnie chmielowym charakterze. Pierwsze skrzypce odgrywają amerykańskie chmiele z wiodącą rolą cytrusowego profilu Citry, delikatnie uzupełnianą o owocowe estry.

Smak to kwintesencja pijalności. Delikatna słodowość doskonale kontrowana jest przez cytrusową chmielowość nowofalowych odmian chmielu. Goryczka zaznaczona, ale nienachalna, pełniąca rolę wyłącznie zachęty do wzięcia kolejnego łyku. Nagazowanie średnie.

Wszystko to składa się w piwo rześkie, odświeżające, chmielowe (ale nieprzesadnie goryczkowe, bez chmielowej szorstkości), gładkie. Dzięki temu może towarzyszyć spotkaniom towarzyskim, jedzeniu, czy gaszeniu pragnienia w ciepłe, letnie dni. Zawartość alkoholu na poziomie 2,8% czyni zeń synonim pijalności i piwnej przyjemności!

Piwo będzie dostępne już za tydzień, od 23 lipca 2019.

A co dalej?

Wsłuchując się w Wasze prośby o piwa sesyjne, chyba da się coś w tym kierunku zrobić… pracujemy nad kolejnymi 🙂

Apa Session

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???