Tydzień temu wybraliśmy się w podróż… przez lasy, rzeki, doliny i równiny. Przemierzyliśmy całą Polskę by zobaczyć jak powstaje nasza nowa butelka. Tak… nowa linia rozlewnicza to również nowa butelka 500 ml. Takie mamy parcie na szkło ;-)

Po przyjeździe i przywitaniu otrzymaliśmy gustowne uniformy, buty ochronne, czapkokaski, okulary, a nawet skarpetki i zatyczki do uszu… i na halę produkcyjną. Przebywanie nad wanną z płynnym szkłem to niesamowite przeżycie. Huk, temperatura, latające jak lasery w Gwiezdnych Wojnach porcje rozgrzanego do czerwoności szkła i potężne maszyny wykonujące odlewy butelek, nasuwały piekielne skojarzenia i zrobiły niesamowite wrażenie! Tego nie da się opowiedzieć – sami zobaczcie na filmie.

Butelka powstała przy współpracy z O-I Poland S.A. i jest produkowana w Hucie Szkła Jarosław. To największa huta szkła w Europie i druga co do wielkości na świecie. Jak widać współpraca między „Dawidem” a „Goliatem” jest możliwa ;-) Rezultat będziecie mogli zbadać organoleptycznie już niebawem.

Za każdym razem cieszy nas, gdy finalizujemy jakiś projekt z najlepszymi fachowcami na świecie. Niezależnie czy chodzi o surowce do naszych piw, czy o butelkę, dla najlepszych piwoszy na świecie wszystko co najlepsze – w każdym szczególe i bez kompromisów :-)

A o kolejnych zmianach i nowościach, w następnym odcinku.

Dowodzik do kontroli!

Młodo wyglądasz... Musimy zweryfikować Twój wiek.
Czy masz już 18 lat???