AIPA piwem roku 2014

W dniu wczorajszym dotarła do nas niesamowita wiadomość!
Kapituła Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne podjęła decyzję o przyznaniu naszemu piwu Podróże Kormorana American IPA tytułu PIWO ROKU 2014.
Podróże Kormorana American IPA - PIWO ROKU 2014
Poniżej przytaczamy pełną treść listu jaki otrzymaliśmy:
W imieniu własnym, Kapituły i wszystkich członków Towarzystwa Promocji Kultury Piwa BRACTWO PIWNE, a także wszystkich miłośników dobrego piwa – mam zaszczyt i przyjemność przekazać informację o przyznaniu tytułu PIWO ROKU 2014 piwu American IPA Podróże Kormorana z Browaru Kormoran.
Tytuł PIWA ROKU przyznawany jest przez Bractwo Piwne, nie jest on jednak wynikiem żadnych subiektywnych ocen członków naszego stowarzyszenia. Przyznanie tytułu jest efektem podsumowania konkursów i plebiscytów obejmujących dany rok. Piwo American IPA Podróże Kormorana aż trzykrotnie zajęło pierwsze miejsce, żadne inne piwo z żadnego innego browaru nie uzyskało tak dobrego wyniku.
Przekazywane przeze mnie gratulacje należą się wszystkim zaangażowanym w powstanie, produkcję i promocję piwa American IPA Podróże Kormorana. Gratuluję decyzji o wprowadzeniu tego stylu do oferty Browaru Kormoran, w ramach serii Podróże Kormorana. Gratuluję kunsztu i fachowości przy jego warzeniu, wreszcie gratuluję odwagi potrzebnej do poddawania piwa zewnętrznym ocenom podczas konkursów piwnych. Potwierdzeniem słuszności wszystkich tych decyzji najpierw były doskonałe oceny wystawiane przez różne przecież składy sędziowskie, a w konsekwencji jest nim przyznanie naszego tytułu PIWO ROKU 2014.
Uzyskanie przez piwo American IPA Podróże Kormorana tytułu PIWO ROKU 2014 nas, członków Bractwa Piwnego cieszy z jeszcze jednego powodu. Tytuł uzyskało tzw. piwo nowofalowe, niezakorzenione jeszcze w polskiej tradycji piwowarskiej. Wierzę, że fakt, iż właśnie AIPA warzona w średnim (jak na nasze warunki) browarze jest piwem tak utytułowanym, przyczyni się do wzmocnienia pozycji tego i innych „nowych” stylów piwnych w powszechnym odbiorze konsumenckim.
Jeszcze raz serdecznie gratulując, zapraszam do udziału w uroczystej Gali Bractwa Piwnego w Łodzi w dniu 11 kwietnia 2015 roku.

Sara Nabrdalik
Wielki Mistrz
Bractwa Piwnego

Co należy podkreślić, zgodnie z regulaminem konkursu członkowie Bractwa Piwnego nie wybierają Piwa Roku. Przyznanie tytułu to wynik podsumowania konkursów i plebiscytów piwnych obejmujących dany rok kalendarzowy. To dzięki Wam – fanom warzonych przez nas piw – było możliwe uzyskanie tego tytułu. Dziękujemy serdecznie i obiecujemy, że jeszcze nie jednym Was zaskoczymy… bo warzymy piwa z pasją – dla najlepszych piwoszy na świecie!

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???