8 medali na Golden Beer Poland 2014

Wczoraj, 8 października 2014 w Warszawie podczas uroczystej Gali IV Forum Technologii Browarniczych zostały ogłoszone wyniki konkursu Golden Beer Poland 2014. Zdobyliśmy 8 medali!

  • I miejsce Warmińskie Rewolucje kat. Jasny Lager Pełny
  • I miejsce Podróże Kormorana American IPA kat. Jasne Ale
  • II miejsce Porter Warmiński kat. Porter Bałtycki
  • II miejsce Kormoran Jasny kat. Jasny Lager Pełny
  • III miejsce Marcowe kat. Jasny Lager Mocny
  • III miejsce Podróże Kormorana Coffee Stout kat. Ciemne Ale Mocne
  • III miejsce Kormoran Ciemny kat. Ciemny Lager Pełny
  • III miejsce Irish Beer kat. Ciemny Lager Mocny

Czym jest ten konkurs? Najlepiej opisuje to wypowiedź szefa jury konkursowego Rafała Kowalczyka: „GBP miał być z gruntu rzeczy innym konkursem. Odmiennym również ze względu na sposób organizacji, brak politycznych „układów” i wątpliwych parytetów przy wyborze sędziów. Gdyby chcieć określić GBP jednym słowem to zdecydowałbym się na użycie przymiotnika NIEZALEŻNY, ale zaraz potem musiałbym dodać EKSPERCKI. W moim wyobrażeniu konkurs od początku jawił się jako powszechnie dostępny dla polskich wytwórców, prestiżowy i profesjonalny. (…) …do oceny 80 piw stanęło 12 sędziów, z których połowa profesjonalnie zajmuje się oceną piwa w panelach sensorycznych w dużych browarach, a druga połowa to eksperci i degustatorzy z mniejszych, regionalnych i rzemieślniczych browarów oraz sędziowie niezależni, certyfikowani przez PSPD. Zasadą nadrzędną w konkursie był zakaz oceniania piw ze „swojego” browaru przez zgłoszonych jurorów.”
Jak podkreślaliśmy wcześniej rok 2014 okazuje się zwieńczeniem naszych wieloletnich starań warzenia piw najwyższej jakości, warzenia piw z pasją. Doceniają nas zarówno eksperci jak i przede wszystkim Wy – pasjonaci dobrego, smakowitego piwa. Zachęcamy do zerknięcia na zakładkę z listą nagród… mamy czym się chwalić 🙂
DZIĘKUJEMY!!!

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???