Porter Warmiński z Wiśnią

Porter bałtycki z naturalnym sokiem wiśniowym...jak najlepsze belgijskie praliny.

23,5% wag., 8,5% obj., niefiltrowane

Parametry piwa:

Składniki: woda, słody jęczmienne (jasny, karmelowy, palony), ekstrakt słodowy, naturalny sok wiśniowy (5,2%), chmiel, drożdże.

Metoda warzenia: tradycyjna, fermentacja bezciśnieniowa, leżakowanie min. 21 tygodni, niefiltrowane

Pasteryzacja: Tak

Gatunek piwa: porter (z naturalnym sokiem wiśniowym)

Zawartość alkoholu: 8,5% obj.

Ekstrakt: 23,5% wag.

Barwa: czarna z rubinowymi przebłyskami

Opakowania: butelka 500 ml, beczka

CHMIELOWOŚĆ
PEŁNIA
SŁODYCZ
DOSTĘPNOŚĆ SEZONOWA
DOSTĘPNOŚĆ OPAKOWANIA

Porter Warmiński z Wiśnią

Porter Bałtycki to styl mocno związany z Polską. Jest to piwo ciemne, mocne, ekstraktywne, którego urzekający smak rodzi się w czasie długiego leżakowania. Jednym słowem klasyk! Jednak porter to także doskonała baza do tworzenia nowych, intrygujących doznań dla podniebienia. W ten sposób powstał Porter Warmiński w Wiśnią.

Do leżakowanego przez pół roku Porteru Warmińskiego dodajemy naturalny sok wiśniowy i znów leżakujemy. Nie dosładzamy, nie aromatyzujemy. Pozwalamy jedynie, aby palona, czekoladowa słodycz piwa zharmonizowała się z kwaskową i wytrawną owocowością wiśni. Efekt jest piorunujący! Piwo zyskuje nowy wymiar. Pozostaje nieprzejrzyście czarne, a obecność owocowego akcentu zdradza jedynie kolor piany. O ile w wersji podstawowej jest ona kremowo-beżowa, to po dodaniu wiśni zyskuje delikatnie czerwonawy odcień. W aromacie obok typowo porterowych nut gorzkiej czekolady, kawy, czy czekoladek pojawia się znacznie lżejsza, lekko kwaśna nuta wiśniowej owocowości.

Porter Warmiński z Wiśnią smakuje niczym najlepsze belgijskie praliny. Jest deserowe, pełne w smaku, czekoladowe, aksamitne, a nuta szlachetnego alkoholu delikatnie pieści i rozgrzewa podniebienie. Wszystko to, zbalansowane delikatnie kwaskową, wręcz wytrawną wiśnią, tworzy pięknie zharmonizowaną kompozycje o zadziwiająco wysokiej pijalności.

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???