Podróże Kormorana American IPA

Oszałamia chmielowym aromatem amerykańskich odmian

16% wag., 6,5% obj., niefiltrowane

Parametry piwa:

Składniki: woda, słody jęczmienne; słód pszeniczny; chmiele: Cascade, Chinook, Citra, Centennial, Mosaic; drożdże. 7-krotnie chmielone: na zacier, brzeczka przednia, 4 dawki do kotła warzelnego oraz chmielenie na zimno.

Metoda warzenia: tradycyjna, górna fermentacja, niefiltrowane

Pasteryzacja: Tak

Gatunek piwa: AIPA

Zawartość alkoholu: 6,5% obj.

Ekstrakt: 16% wag.

Barwa: mętna, bursztynowa

Opakowania: butelka 500 ml, beczka

CHMIELOWOŚĆ
PEŁNIA
SŁODYCZ
DOSTĘPNOŚĆ SEZONOWA
DOSTĘPNOŚĆ OPAKOWANIA

Podróże Kormorana American IPA

DZIENNIK PODRÓŻNIKA, dzień 37.
„Po 8. godzinach lotu byłem na miejscu. Z okien samolotu widać było panoramę NY z majaczącą gdzieś w oddali Statuą Wolności. Odebrałem bagaż, wsiadłem do kultowej żółtej taksówki i ruszyłem do hotelu. Wziąłem szybki prysznic i wyszedłem na ulicę. W jednej z witryn zobaczyłem napis craft beer… zaciekawiony wszedłem. Barman zapytał co podać. Odparłem, że coś, co opowie mi o prawdziwych Stanach. Uśmiechnął się i podał piwo. Wziąłem łyk i… to piwo było jak przyśpieszony film o Stanach: aromat cytrusów i owoców tropikalnych przeniósł mnie wprost na Hawaje. Barwa niczym syrop klonowy, pierwszy łyk jednak nie wniósł słodkości, a jedynie dobrze skontrowaną ze słodowością żywiczność iglastego lasu. Świeżość pobudziła mnie jak bryza z wodospadu Niagara. Piwny majstersztyk, jak jazz w Saint Louis, jak wiatr w Chicago, jak podróż Route 66. I pomyśleć tylko, że całą różnorodność USA da się zamknąć w jednym piwie…”

American IPA – pierwszym skojarzeniem, które pojawia się po usłyszeniu AIPA to cała feeria aromatów. AIPA oszałamia chmielowymi zapachami przywołującymi cytrusy, kwiaty, sosnowy las, czy owoce tropikalne. Piwo jest koloru miedzi lub bursztynu, czasem z pomarańczowymi odcieniami. Chmielenie na zimno może spowodować lekką opalizację. Piwo pokryte jest trwałą, drobnopęcherzykową pianą. W smaku podobnie jak w aromacie odnajdujemy wszystkie cudowne akcenty używanych chmieli. Zdecydowana goryczka i chmielowość jest dobrze zbalansowana słodową podstawą tego piwa. Mimo słodowości piwo nie jest karmelowe, zatykające. Chmielowy posmak nie powinien być ostry, a zachęcać do kolejnego łyku. Podsumowując można powiedzieć, że to wybitnie pijalne piwo, pełnymi garściami czerpiące z dobrodziejstw nowych odmian chmielu.

Strona zawiera materiały przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat???